НУКЛЕАРКА: РУСИТЕ избркани НА КЛОЦИ од Украинците на Змиски остров

Руската војска принудно го напушти стратешкиот Змиски остров во Црното Море. после жестоките напади на Украинската војска со најновото американско оружје. Ова го соопштија истовремено и Украина и Русија. Москва […]

НЕВИДЕНА СРАМОТА: Потопен е рускиот мега брод „Адмирал Макаров“

На социјалните мрежи се појавија многу информации, но веќе тоа е официјално потврдено дека рускиот воен мега брод Адмирал Макаров гори во близина на Змискиот остров во Црното Море. Според […]