РУСИЈА ПРИЗНА, еве колку војници загинале до 20ти март во Украина

Руски весник Комсомолскаја Правда објави дека бројот на жртвите во војната во Украина заклучно со 20ти март, изнесува 9.861. Таа информација доаѓа од руското Министерство за одбрана. Весникот објави бројка […]

(ВИДЕА) РУСКА САЛАТА од убиени генерали, полковници, војници

Украински официјални лица известуваат дека уште двајца руски генерали – команданти биле убиени за време на борбите, што значи дека, според нив, убиени се пет руски генерали од почетокот на […]

ЖАЛНО: Зеленски е човечиште, ги моли Русите чесно да ги погребаат своите војници

Претседателот на Украина е човечиште. Дирекно им се обраќа на Русите со молба, слободно да отидат и да ги соберат телата на руските војници кои лежат на боиштата во Украина, […]

pendarovski пендаровски

ПEHДAPOBCКИ сo coчувство дo ceмејствата на зaгинaтитe

Пpeтceдателот Cтевo Пендapoвcки по големата трагедија која се случи во Бyгapиja, а во која загинaa голем број македонски државјани, изрази сочувство до семејсвата. Шефот на дpжавaта како што рече, очекува […]

Македонија одбележува 20 години од Карпалак

На 18 август 2001 година се случи терористичкиот напад врз единиците на АРМ на месноста Карпалак, каде животот го загубија 10 армиски резервисти. Денес Македонија одбележува 20 години од тој […]