СКАНДАЛ: Бугарските претседатели се обвинија за силување

Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев го обвини актуелниот претседател Румен Радев за силување на Бугарија. Плевнелиев кој беше претседател на Бугарија од партијата ГЕРБ на Бојко Борисов се смета за […]