МНОГУ ОПАСНО (видео): После 1942, повторно германски Леопарди, Гепарди и Хаубици над Севастопољ

Кнцеларот Олаф Шолц се колебаше со недели, но притиокот и во владата и во јавноста и од странство стана преголем. Германската влада соопшти дека ќе ѝ испорача 50 противвоздушни тенкови […]