АНТИХРИСТОТ ПУТИН гранатираше православен град на Велики Петок

„Во текот на изминатиот ден, окупаторите нанесоа околу 50 удари од артилерија, минофрлачи, тенкови и MLRS (повеќе ракетни фрлачи)“, рече портпаролот на украинската влада во изјавата на Телеграм. Станува збор […]