ПОВРЕДЕНИ ГРАЃАНИ ОДНЕСЕНИ НА СКОПСКИТЕ КЛИНИКИ

Двајца повредено по силното невреме кое попладнево го погоди Скопје, објави Сител. Според Телевизијата, двете лица се повредени од дрво кое паднало врз нивниот автомобил, додека бил во движење. Тие […]

Сериозно ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ, доаѓа бура!

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа, Ханс Клуге, денеска ги повика сите влади во Виена да се подготват за „значително зголемување“ на бројот на заразени со сојот омикрон, […]