КОВАЧЕВ загрижен за ЌЕБАПО од Битола

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев загрижен дека бугарскиот премиер Кирил Петков лобирал за промена на ставот на Бугарија меѓу бугарските пратеници и не бил согласен со Рамковниот став и Декларацијата на […]

ЉАМБЕ ПЕЈАЧОТ го запалил клубот Ванчо Михајлов, Оливер обиџуко пресреќен

Официјално се дознава дека уапсениот потпалувач на бугарскиот квази клуб Ванчо Михајлов во Битола е популарниот македонски пејач Ламбе Алабаковски, кој неодамна се врати со семејството од САД во родниот […]

БУГАРСКИ ПАНАЃУР: “Клубот” Ванчо Михајлов направен за да биде опожарен!

Петар Богојески за опожарениот клуб Ванчо Михајлов со поразлична  објава на Фејсбук: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=553279116169363&id=100044618371017 ОПОЖАРЕН бил “клубот” Ванчо Михајлов😂 Па тој беше направен за да биде опожарен… во клучен момент, за […]

ЕКСКЛУЗИВНО: Наскоро, кој стои зад бугарскиот клуб Ванчо Михајлов во Битола

МКДенес екслузивно од свои извори обезбеди документација за создавачот на бугарскиот клуб Ванчо Михалов во Битола. Кој го создава и со кои цели, за што е употребен и дали му […]

МАКРОНОМАНИЈА: „НЕ Е УДОБНО“ господин премиер

Откако бугарскиот премиер Кирил Петков ја посети Македонија по повод локал журката во Битола, покажа афинитети кои се карактеристични за францускиот претседател Макрон. Во негова придружба беше и бугарската потпретседателка […]

ТАЧЕ е збунет за ВАНЧО, ама нема „муда“ за РАДЕВ

Ние како Влада стоиме зад слободните убедувања на сите граѓани, очекуваме ист пристап и реципроцитет за бугарските граѓани со македонско самосознание, вели премиерот Димитар Ковачевски во изјава за МИА на […]

КРАСИ ВЕ ПОЗДРАВИ ОД БИТОЛА: Ако не сте Бугари, оган да ве изгори

Поранешниот министер за одбрана и вицепремиер на Бугарија, Красимир Каракачанов – Краси, синоќа објави дека и тој бил во Битола на отворањето на бугарскиот културен клуб „Иван Михајлов“ со своите […]

БУЈАР ПАК СЕ ЗБУНИ, дали е МНР на Македонија или на Албанија?

„Албанија има право да го дигне гласот“, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи за можноста по јуни Македонија да биде раздвоена од заедничкиот пакет на двете земји за отпочнување […]

(Видео) КИРЧО исвиркан во Битола, болшевиците тријат раце

Локалното население во Битола ги пречека со свирежи и навреди бугарскиот премиер, Кирил Петков заедно со потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова, министерката за надворешни работи Теодора Генчовска и поранешната шефица […]

УРНЕБЕСНИ СЛИКИ: АНТИЧЕСКИТЕ Б’лгари на Радев, биле малку и Албанци!

Тежок е животниот пат на луѓето без национална свет, кои трагајќи по внимание, често губат достоинство. Тие изгубени чеда на Македонија, денес промовираат бугарски клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, во […]