Александар Николоски гостин во „Политиканти“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски е гостин во поткастот „Политиканти“. Николоски од 2004 до 2008 година беше претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, 12 години член на Извршниот комитет на партијата. […]

Николоски: Како носител во четвртата изборна единица најдрага ми е ПОБЕДАТА на ВМРО-ДПМНЕ во СТРУМИЦА

Продолжуваме со кампањата за парламентарните и претседателските избори, денеска се спојуваат повторно двете кампањи. Продолжуваме тука од Струмица каде што планираме големи проекти по формирање на влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ. […]

НИКОЛОСКИ: Ова не е ВМРО-ДПМНЕ од 2001 г., со ДУИ ни на маса нема да седнеме, а на СДСМ ќе му се случи изборен дебакл

Пред нас се две недели до парламентарните избори кои треба да ја определат иднината на Македонија. Во програмата Платформа 1198 има решенија за криминалот, корупцијата, функционален систем за владеење на […]

Николоски: Директорката на прилепската болница поставена од ФИЛИПЧЕ со огромен КОРУПЦИСКИ СКАНДАЛ – за иста услуга плаќала дупло

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ4, на прес-конференција зборуваше за криминалот и корупцијата коишто се случуваат во Општата болница во Прилеп, директорувана од директорката Кети Смилеска која […]

Александар Николоски во Конче и Радовиш: „Во Македонија може да се работи УСПЕШНО и УБАВО доколку се има ВОЛЈА и доколку се работи ЧЕСНО“

Денес сум тука со кандидати и идни пратеници во ова македонско Собрание, од овие две општини, општината Конче и Радовиш, сме во посета на капитални инфраструктурни проекти. Работата на градоначалникот […]

Николоски: Пред нас се ИСТОРИСКИ ИЗБОРИ за Македонија, избори кои што ќе ја одредат судбината

Николоски порача дека претседател на Македонија се бирало, се бира и ќе се бира од граѓаните на непосредни избори. Пред нас се историски избори за Македонија, избори кои што ќе […]

Пендаровски треба да замине во историјата – Николоски го повика Новаци да гласа за Гордана Силјановска Давкова

„Случајно или не, на територија на вашата општина во моментов е најголемиот извор на криминал во Македонија, РЕК Битола и случајно или не токму од таму доаѓа крими финансирањето на […]