ПОВРЕДЕНИ полициски службеници!

Вчера околу 12.10 часот на автопат на влез за Скопје, пред „клучка Ченто“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(60) од Скопје […]

Еве каде е поставена бомбата!

Што се случува ? Дојавата  за поставената бомба, неофицијално се однесува на барокната зграда на  МНТ. Вечерва полицијата ги блокира сите приоди кон зградата на Македонскиот народен театар поради пријава […]

Се преврте македонски камион во Хрватска

Камион со платформа за превоз на други возила се превртел на 130-тиот километар од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац, пренесуваат медиумите во регионот. Несреќата се случила околу 17 часот […]

ПОЖАР во Автобус во Скопје!

Попладнево околу 18.30 часот се запали двокатен автобус на ЈСП „Скопје“. Автобусот бил со 40-тина патници, но нема повредени поради навремената и брза интервенција на возачот. Како  што велат од […]

CKAHДАЛ: Peменcки вo вojна cо Миjaлкoв, oбjaви дoкази oд УJП

УJП ШТИТИ CKРЕНОТО COПСТВЕНИШТВО НA ИМOТ НA ПOPAНЕШНИОТ ДИPEКТОР НA УБK? По вчерашната објава дека, АНТИКОРУПЦИСКА СЕ ПЛАШИ ДА ОДЛУЧИ ЗА СКРИЕНОТО СОПСТВЕНИШТВО НА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА УБК во која беше посочено […]

ИЗБЕГНАТА нова трагедија во Софија

Патнички авион на германската авио-компанија „Луфтханза“, што утринава требаше да лета од Софија за Франкфурт, остана приземјен откако птици влегле во еден од неговите мотори, јави БНР. Како што јави […]

БОМБА: ОТКРИЕНО каде ќе бега Груевски од Унгарија

Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Љубљана објавува опширни анализи за Македонија „со историски последици“, а не гледа што им се подготвува во сопствениот дом во Словенија.  […]

СРАМНО: Дополнително е пронајдено телото од жртвата која недостасуваше

Првично бугарските власти тврдеа дека во автобусот се пронајдени тела на 44 лица, но при дополнителен преглед е пронајдено уште едно тело. Со тоа бројот на жртви се искачи на […]