СРАМНО: Владата набавува МОРСКА храна за 20.000 евра, вие постете

Свежа и замрзната риба, октопод и морски плодови за 20.500 евра за Владата иако се продлабочува економската криза. Службата за општи и заеднички работи на Владата склучила три договори со […]

КОЛКУ НИ СЕ БЕЗБЕДНИ ДЕЦАТА!? – 20-годишен скопјанец обвинет за насилство врз тројца малолетници

Додека едно од оштетените 15-годишни деца седело во кафе-барот заедно со неговите соученици, осомничениот влегол заедно со уште две непознати лица, го фатил детето за вратот и насилно го извадил […]

ВЕЧЕРВА ПУКАЊЕ ВО СКОПЈЕ – ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

Попладнево на улицата Алија Авдовиќ во близина на црквата имало пукање и повредено лице од огнено оружје. Од полицијата информираа дека на пукањето претходела сообраќајна незгода помеѓу патничко возило управувано […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Убиен миленикот на МВР на Оливер Обиџуко во Истанбул

Македонија се зави во црно! Опасните банди во Турција го убија најважниот македонски државјанин, миленикот на Оливер Обиџуко, извесениот господин Георги Андонов. Господинот Андонов беше нарко – босот на Балканот, […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Не биле 7 туку 93 милиони евра УКРАДЕНА струја од МЕПСО

Веќе информиравме дека власта на СДСМ и ДУИ создале систем за продавање на евтина струја, произведена во Македонија, преку фамилијарни фирми на нивните функционери, а притоа за таа струја не […]

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Арачиновец пукал во ПОЛИЦАЕЦ од ЕБР во Чаир, дали ќе добие субвенции?

Според неофицијалните информации од МВР, застрелан е припадник на МВР од Единицата за брзо распоредување. Неофицијално, пукачот е жител од скопското село Арачиново, познато по непочитување на сите можни закони […]

НОВ МЕГА СКАНДАЛ: Украдени нови 7 милиони евра од граѓаните со продадена СТРУЈА

Власта на СДСМ и ДУИ создале систем за продавање на евтина струја, произведена во Македонија, преку фамилијарни фирми на нивните функционери, а притоа за таа струја не плаќале на МЕПСО, […]

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Искоцкале половина МИЛИЈАРДА евра

Македонците како докажано најсиромашен народ во Европа, како и сите останати сиромаси се оддале на коцка. За само една година, во текот на 2021 година, тие успеале да искоцкаат дури […]

НЕВИДЕНА СРАМОТА: Министерот сокри, не биле 10% туку 96,1% украдена струја

Со 6 милиони евра загуба на струја, главно украдена енергија, што претставува 80 проценти од испорачаната струја, Арачиново е на првото место на неславната листа во Македонија, велат од ЕВН […]

МЕГА СКАНДАЛ: ЕВН призна, УКРАДЕНАТА СТРУЈА ја плаќаат другите граѓани

ЕВН после триумфалниот влез во Арачиново, кој министерот Бектеши го најави како светско чудо, информира дека има огромни кражби на електрична енергија, но најнапред мора да се увидат точните места, […]