Стабилизација на временските услови се очекува овој ден од неделата:

Времето денес

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 13, а максималната ќе достигне 27 степени.

Поголемо зголемување на дневните температури и стабилизација на времето се очекува од среда.