ШОКАНТНА ВЕСТ: Се огласи љубовницата…

Свет, Сцена

По шокантната вест дека Пике и Шакира се разделуваат, се огласила девојката која тврди дека била љубовница на фудбалерот…
Познатиот пар, пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике, вчера потврдија дека се разделуваат откако поминаа 12 години заедно и добија два сина.
Како главна причина за раскинувањето се споменува неверството на фудбалерот, а странските медиуми објавија дека Шакира го фатила „на дело“ со многу помлада хостеса.


Сега, во екот на скандалот, се огласила навивачката на Барселона, Сузи Кортез, која тврди дека Пике и испратил непристојни понуди, но таа досега молчела поради почит кон Шакира.

https://l.instagram.com/?u=http%3A%2F%2Fsuzycortez.fans.link%2F&e=ATPKhkaBHCIysI7s-UviDPiLa89kVvwylTaM2FQ-T9S-RFPAmJ1DYz7oxOBeBqmBN22l-YtKqmE4eDd2&s=1

„Тој ми испрати интимна порака. Единствените играчи на Барса кои никогаш не ми испратија ништо беа Меси и Кутињо. Тие се одлични сопрузи и ги почитуваат своите сопруги. Шакира не го заслужи ова”, изјавила таа за El Diario NY.
Сузи открила дека Пике нејзиниот број го добил од поранешниот претседател на Барселона, Сандро Росели.

-Го интересираше кога ќе се вратам во Европа од Бразил, секогаш ме прашуваше за мојот задник, го интересираше колку е голем, а исто така му пречеше што Меси добива толку големо внимание од мене – заклучила Сузи.

https://www.instagram.com/p/CebCvzWuxG5/?utm_source=ig_embed&ig_rid=f89ee7ed-5391-4f97-bd37-9fd8707f95da

Ниту Шакира ниту Пике се уште не ги коментирале наводите. Дали сето ова е вистина или фаталната бринета сака само малку медиумско внимание, останува да видиме…