ДНЕВЕН ХОРОСКОП: На кого денот ќе му биде ВЕСЕЛ и ЗАБАВЕН

Хороскоп

Се’ што ви треба е позитивен поттик да ја почувствувате големата емотивна екстаза која ве зближува со саканата лично

ОВЕН
Љубов:
Наместо непотребно морализирање и проповедање за разни ситници, обидете се да разубавите нечие расположение.
Работа:
Има работи во деловниот дијалог што не треба да ги правите од наклонетост или на прв импулс. За понатамошна афирмација неопходна е соработка.
Здравје:
Ќе ви годи диетална исхрана и престој во природа.

БИК
Љубов:
Имате впечаток дека вашата сакана личност не ги разбира вашите намери. Секој од вас е „приказна за себе“, со мистериозен вовед и необично однесување.
Работа:
Оптоварени сте со различни обврски, но околината очекува да решавате прашања од заеднички интерес и да делувате доволно ефикасно.
Здравје:
Довербата и разговорот позитивно влијаат на вашата ментална состојба.

БЛИЗНАЦИ
Љубов:
Се’ што ви треба е позитивен поттик или внатрешен импулс да ја почувствувате големата емотивна екстаза која ве зближува со саканата личност.
Работа:
Ако сте ефикасни, ќе имате нови придобивки и морално задоволство. Не пропуштајте добра можност.
Здравје:
Во одлична форма сте.

РАК
Љубов:
Изгледате загрижено, имате впечаток дека неправедно страдате поради нечие каприциозно однесување или отсуство.
Работа:
Важно е да одржувате добра деловна позиција меѓу соработниците, не штедете енергија или време.
Здравје:
Избегнувајте самоказнување.

ЛАВ
Љубов:
На средба со саканата личност, сè изгледа речиси идеално, не треба да го расипувате впечатокот за заедничка среќа.
Работа:
Понекогаш е неопходно да се користи „тајна формула“, која носи голем успех и лично задоволство. Докажете дека имате професионални манири.
Здравје:
Важно е да ја подобрите вашата психофизичка форма.

ДЕВИЦА
Љубов:
Се чувствувате непријатно. Партнерот не ги слуша доволно вашите објаснувања и изговори, а ви недостасува трпение.
Работа:
Се обидувате да ги реализирате вашите деловни планови, но има ненадејни проблеми кои ве забавуваат.
Здравје:
Поминете ја вечерта на помирен начин, опуштете се.

ТЕРЕЗИЈА
Љубов:
Емоционалната ситуација се менува, но не треба да се залажувате поради лажната надеж. Бидете внимателни пред да проговорите.
Работа:
Не претерувајте со вашето знаење или способност. Понекогаш малите детали одлучуваат за конечните резултати.
Здравје:
Посветете ја вечерта на релаксација или некое омилено хоби.

СКОРПИЈА
Љубов:
Се обидувате да решите емотивна дилема, потпирајте се на вашата интуиција. Не е сè како што изгледа на прв поглед.
Работа:
Нема причина да веруваме во информации што доаѓаат од непознати извори. Повнимателно анализирајте ги вашите соработници и новите настани.
Здравје:
Ќе ви годи неколкучасовен здрав сон, внимавајте на соништата.

СТРЕЛЕЦ
Љубов:
Мудро избегнувате или премолчувате одредени ситуации кои не ви се по волја. Не ги потценувајте способностите на партнерот.
Работа:
Некој се обидува да ве доведе до нивното решение, но вие сте доволно промислени и вешто ја избегнувате деловната стапица или состанок што ве врзува.
Здравје:
Подобрете ја вашата кондиција.

ЈАРЕЦ
Љубов:
Суетата ве води до погрешен заклучок. Размислете зошто вашиот партнер изгледа незаинтересиран.
Работа:
Ве очекува позитивен расплет на настаните, под услов да се консултирате со пријателите и да ја задржите присебноста.
Здравје:
Обрнете внимание на соништата.

ВОДОЛИЈА
Љубов:
Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. На светот околу вас гледате со други очи и со поголем оптимизам.
Работа:
Во повеќето ситуации, можете да ги прилагодите основните критериуми според вашите интереси и да се борите за подобри услови.
Здравје:
Обрнете внимание на некоја весела и забавна содржина, опуштете се.

РИБИ
Љубов:
Покажете искрен интерес за идеите што ги има вашата сакана личност. Избегнувајте емотивни провокации или нова љубоморна сцена.
Работа:
Нема причина да се однесувате наметливо, но оставете ги другите да зборуваат за вашиот успех или во ваша корист.
Здравје:
Ќе ви годи излегување или некоја спортска активност.