МИЦКОВСКИ изрази жалење до семејствата на загинатите

Изјави

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук изразува жалење за автобуската несреќа која се случи утринава во Бугарија.

мицкоски

-Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти. Сочувство до семејствата на загинатите.

Ова е голема трагедија за Македонија, стои во неговиот пост на Фејсбук.