ТРИТЕ ОПЦИИ НА МИЦКОСКИ- Еве кои се тие…

Потребно е да се локализира изворот на проблемот што државата го има со Бугарија, а тоа е Договорот за добрососедство, потпишан во 2017 година, вели претседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан […]

Христијан Мицкоски исвиркан од демонстрантите пред зградата на Собранието

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера со навреди беше пречекан од демонстрантите пред зградата на Собранието. Во моментите кога со своите најблиски соработници и членови на партијата приоѓаше на улицата […]

ПУКНА ТИКВАТА помеѓу ГРОМ и ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски се правда

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски кој победи на локалните избори без поддршката од ВМРО-ДПМНЕ и го доби градоначалничкиот мандат, објави дека по 99 месеци ја прекинува коалицијата. Тој вели причината […]

ВМРО-ДПМНЕ НАЈАВУВА БЛОКАДИ!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето гостување во дневникот на Сител телевизија го обвини премиерот Димитар Ковачевски дека нема слух за дијалог и соочување со македонскиот народ, и дека […]

Еве што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ во парламент

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 вели дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во текот на утрешниот ден по повод 150 години […]

СРЕДБА Мицкоски – Ковачевски во понеделник

Мандатарот Димитар Ковачевски, при неговото последно обраќање кон јавноста најави дека има намера да се сретне со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Ковачевски истакна дека со лидерот на опозицијата би […]

ЕВЕ ПОД КОИ УСЛОВИ Мицкоски ќе разговара со Ковачевски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски чека официјална покана од мандатарот и иден премиер Димитар Ковачевски за средба, велат од ВМРО ДПМНЕ. Доколу добие покана Мицкоски ќе прифати да се сретне […]

Дали Гаши ја прифати ПОНУДАТА на Мицкоски?

Предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидерот на Алтернатива Африм Гаши да биде мандатар за состав на нова Влада, наместо новиот лидер на СДСМ Димитар Ковечевски, за Алтернатива е […]

МИЦKOCKИ признава, ќе има промени во вpвoт на ВМPO ДПMHE

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во интервју во емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21, истакна дека во следниот период следуваат и промени во структурата на ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека е […]

Еве колку „кецови“ во рака има МИЦКОСКИ!

На лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва на телевизиска емисијата , му поставија прашање со кого е најдобро неговата партија да коалицира? Еве што одговори Мицкоски: „Јас сум го кажал […]