ПАПАТА со нова порака за геј луѓето и Црквата

Папата Франциско во документарц, кој неодамна беше премиерно прикажан, изјави дека геј-луѓето треба да може да го легализираат своето партнерство, пренесува „Ројтерс“. Тоа е една од неговите најдиректни изјави за […]