ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД во Скопје, ранети се двајца Македонци

Шиптарски терорист од Арачиново, вооружен со ладно и огнено оружје, со своето возило упаднал во група на македонски цивили, пред се жени и деца на плочникот пред Трговскиот Центар Бисер […]

ПРВ ЧЕКОР за чист воздух во СКОПЈЕ и другите градови

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА – 27 ФЕВРУАРИ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ СО ПРВ ЧЕКОР ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ Со оглед на значителната енергетска криза, чија санација има сериозен ефект врз животната средина и […]

АЛБАНЕЦ нападнал малолетно девојче во автобус на ЈСП 57

Етнички Албанец, кој во рамки на однесувањето на таа заедница кон сите неалбанци во земјава, си дозволил физички да нападне малолетно девојче во градски автобус на ЈСП бр. 57 кај […]

ОБИЏУКОВЦИ НА АПАРАТИ, Скопје остана без снабдување за празнициве

Албанската полиција, со меѓународна (САД) асистенција / истрага, во регионот на градот Поградец денеска уапсила три лица, откако во нивното возило биле пронајдени вкупно 58 килограми хашиш, кои требало да […]

ПОВТОРНО БАНДИ од Чаир и Грчец претепале 13 и 14 годишни деца во ДЕБАР МААЛО

Криминалните банди, здружени со структури во МВР под власт на Оливер Обиџуко, хараа, ограбуваат, убиваат, силуваат по центарот на Скопје. Вчера вечер, буквално во срцето на Дебар Маало, пред Амбасадата […]

ВО МОМЕНТОВ се силуваат 12/13 годишни девојчиња во СКОПЈЕ

Неспособната власт и целосно девастираното МВР под оваа несреќа наречена министер за внатрешни работи, доведе центарот на Скопје, особено Дебар Маало да се претвори во „зона сумрака“, смета лидерот на […]

АЛБАНСКА, а не граѓанска власт во Македонија е резултатот на зајковци

Лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески на социјалните мрежи реагираше поради најавената реконструкција на македонската влада, со која се создава албанска, а не граѓанска власт во Македонија. Во текстот […]

СТУДЕНТСКИ ПРОТЕСТИ во Скопје, ова се барањата

Студентите за денес во 16.00 часот закаажа протест во ценатрот на Скопје, пред Собранието откако беше предложено да се направат измени во Законот за субвенциониран студентски оброк. Бараат сите студенти […]