ЕРДОГАН полуде, еве кои Судови не ги признава

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека не ги признава европските пресуди со кои се бара ослободување на филантропот Осман Кавала и курдскиот политичар Селахатин Демирташ и дека Анкара ќе […]