СДСМ и ДУИ ќе ИЗГУБАТ по едено пратеничко место во „ петка“?!

Главната битка се бие во Изборната единица број 5. Таму 109 гласови натежнаа на страната на Европскиот фронт предводен од ДУИ. Коалицијата Европски фронт денеска соопшти дека со поднесени приговори […]

СЕ „КЛАТИ“ коалицијата СДСМ – НСДП?! НСДП за Ковачевски била МИНОРЕН коалиционен партнер

Бидејќи Димитар Ковачевски последниве денови милува да ја споредува НСДП со ЗНАМ, а денес во Струмица истакнал дека сме „минорен коалиционен партнер“ мислам дека се има збунето и го фаќа […]

СДСМ СО ВОЗИЛО БЕЗ ТАБЛИЧКИ АГИТИРА ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ МИТИНГ ВО СТРУМИЦА

Никола Маџунков, советник во советот на општина Струмица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, денеска рече дека активисти на СДСМ од Струмица во текот на вчерашниот ден со возило кое е без […]

ВМРО-ДПМНЕ: Со злоупотреби на ваучерите за спорт, Каевски станал милионер

Милионерот Каевски ја злоупотребил позицијата како директор на АМС, со распределбата на ваучерите направен е милионски криминал. Каевски како директор на Агенцијата за млади и спорт, неговиот наследник Наумче Мојсовски […]

СДСМ ја фрли Македонија во ХАОС

СДС ја фрли Македонија во хаос. Институциите се парализирани, апатија и разочараност ги тиштат граѓаните,oбвини ВМРО-ДПМНЕ. Корупцијата е распространета во секоја пора на општеството. Во Македонија со СДС услугите кои […]

Пендаровски со „ОПОЗИЦИОНЕН“ говор во Гостивар – „Крајно време е да направиме……“- КАКО ДО СЕГА, ИЛИ ?!

Пендаровски: Крајно време е да направиме проверка на имотот на судии, обивнители, но и политичари, почнувајќи од мене На вечерашниот митинг во Гостивар, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски порача дека е […]

Контроверзниот израелски ПР стратег работел и со Заев?

Скапиот и сомнителен PR стратег, Еисин работел на кампањата за референдумот со поранешниот премиер Заев? Ова прашање се поставуава во јавноста откако името на израелецот Асаф се актуелизираше на македоснакта […]

Koвачевски пред крајот на мандатот се сети на пензионерите

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски, денеска во Македонски Брод, имаше средба со пензионерите, на која што се разговараше за ефектите од досегашните мерки за пензионерите, за идните […]

Со кого ЌЕ СЕ ОБЕДИНУВА Димитриевски : „На Македонија и е потребен претседател кој ќе обединува“

-На Македонија и е потребно обединување, на Македонија и е потребен претседател којшто ќе биде обединител и на Македонците и на сите етнички заедници во државата. Во оваа прилика сакам […]

И во април во ИЕ 3 и 4 останува речиси ДВОЈНАТА ПРЕДНОСТ на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ

Останува големата предност на опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ во третата и четвртата изборна еденица и во месец април. Според анкетата на ИПИС објавена во емисијата Објектив на МРТ, во третата […]