УКРАИНА РАСТУРА, Зеленски честита на армијата, Русите бегаат во Русија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска им се заблагодари на украинските војници кои ги протераа руските орди од Харков. Ослободен е целиот регион, а украинската армија пристигна на руската граница, која нема […]