НАЈНОВА ВЕСТ: Се пука во Грчец и во населба Аеродром – има повредени!

На 30.04.2022 во 23.00 часот било пријавено дека во с.Арнакија, скопско, во близина на угостителски објект, М.С. од с.Грчец, кој бил со патничко возило „ауди“, испукал во воздух со огнено […]