На КОГО му одговара БОЈКОТОТ на претседателските избори?

Граѓаните на Северна Македонија утре бираат нов претседател кој ќе ја води државата во наредните пет години. Од седум часот кога се очекува отворање на избирачките места, тие пред себе […]

ДОБРО УТРО со Аматерката: Македонците ЌЕ ЈА ПРЕЖИВЕАТ  амбициозната, будалетинка Апасиев, но неможат да го преживеат ПРЕДАВСТВОТО на македонскиот народ

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Цицерон: „Една нација може да ги преживее своите будали, па дури и амбициозните,  но не може да го преживее предавството однатре“. Аматерката: […]

Мицкоски: ДУИ ПОЛНЕШЕ КУТИИ во определни места, поддршката за „европеецот“ Османи била МНОГУ ПОНИСКА

До претставниците на меѓународната заедница, до ОБСЕ/ОДИХР, доставивме список на избирачки места, кадешто во определен врменски интервал гласањето е во просек помалку од една минута, што наведува дека таму имаме […]

МТВ: Тимот на ПЕНДАРОВСКИ одговори дека НЕ МОЖЕ да му ја организира агендата ЗА ДУЕЛ, НИТУ ЗА ОДДЕЛНО ИНТЕРВЈУ!

Вечерва во 20.15 на Македонската телевизија наместо дуел меѓу двајцата претенденти за шеф на државата, ќе има интервју само со кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова. Нејзиниот опонент Стево Пендаровски […]

НА НЕЗАВРШЕНИ ИЗБОРИ, ПОЧНА ДА СЕ РАСПАЃА „ЕВРОПСКИОТ ФРОНТ“ НА ДУИ: ТУРСКАТА ПАРТИЈА НА ИБРАХИМ ЈА НАПУШТА КОАЛИЦИЈАТА

Кандидатите Турци за пратеници кои се во коалиција со Демократската унија за интеграција (ДУИ) во рамките на „Европскиот фронт“ не делат заеднички вредности, па по изборите ќе ја напуштат оваа […]

Плагијаторско ДОБРО УТРО со Аматерката и PLAGIARIUS АпаШиев

Деновиве сме сведоци на уште едена „академска нечесност“ на лидерот на Левица, Апасиев.  После неуспехот што го доживеа во првиот круг од претседателските избори, неговото однесување наликува се поблиску  на […]

Александар Николоски гостин во „Политиканти“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски е гостин во поткастот „Политиканти“. Николоски од 2004 до 2008 година беше претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, 12 години член на Извршниот комитет на партијата. […]

Мицкоски до Ахмети: Денес најзвучно се говорат имињата на 8 бранители кои во 2001 во Вејце беа ѕверски убиени

ДУИ секогаш, буквално секогаш кога краде највеќе, се прикрива со национални и етнички теми. А денес тие се прикриваат зад завесата Европа. И додека устите им се полни со Европа, […]

Меџити: Сите бегаат од ДУИ како од корона

Изет Меџити, лидерот на Демократското движење, чија партија е дел од коалицијата ВЛЕН рече дека „на ВМРО-ДПМНЕ ѝ треба албански партнер како ВЛЕН, за да биде целосна сликата“. -Од ДУИ […]