ВУЧИЌ ГО ОБВИНИ ПУТИН: Го „гушат“ неговите изјави!

Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со германската министерка за надворешни работи Аналена Барбок изјави дека разговорите во Берлин не биле лесни, но дека е задоволен од големиот интерес на германската […]