НЕВИДЕНА ЗАВИСТ И ЉУБОМОРА , толку од ВАНКОВСКА, нејзиниот политички дискурс е – да му цркне кравата на кошијата , ЗА ИНАЕТ

Неочекувано малоѓрагански и примитивен гест на една универзитетска професорка, иако во пензија, која откако не успеа да влезе во вториот круг на претседателските избори како кандидат на Левица на начин […]

Дали ЛЕВИЦА го ГУБИ и второто ПРАТЕНИЧКО МЕСТО !?

Резултатите од првиот круг претседателски избори ги потврдија претходно објавените анкети. Тогашната  анекта на ИПИС покажа дека на следните  Парламентарни избори  дури 20 отсто од граѓаните ќе ја изберат ВМРО-ДПМНЕ, […]

ДОБРО УТРО со Аматерката и „АПАСИЕВ СИ ЛАЕ И ДРАМИ, А ТЕНДЕРИТЕ СИ ВРВАТ“

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет ДИРЕКТОРИТЕ ОД ЛЕВИЦА ВО НЕРАСКИНЛИВА „ВРСКА“ СО ФИНАНСИЕРИТЕ НА ДУИ?! Неодамна беа јавно откриени договорите за јавни набавки помеѓу некои од директорите […]

Ванковска: Изборот е социјализам или ВАРВАРСТВО – ако таа е „социјализмот“, тогаш останатите се НЕКУЛТУРНИ, СУРОВИ ДИВЈАЦИ?!

Повторно навредлив и нарцисоиден ФБ статус на Билјана Ванковска. „НАБРГУ ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА СЕ САМО НОВО ПАКУВАЊЕ НА ИСТА МАТРИЦА“: Ванковска вели дека изборот е социјализам или варварство! И повторно […]

АПАСИЕВ „ СЕ ЗАСИЛИ“ после заканите од „ГАЗДА АЉИ“, па да не остани покусо, а да им се допадне напиша: ДОЛУ МИЦКОВИЗМОТ!

После заканите на „ГАЗДА АЉИ“ се засили и Димче, тој на својот ФБ профил на своите следбеници им порача: „ДОЛУ МИЦКОВИЗМОТ!“ Според објавата и досегашната кампања на лидерот на Левица, […]

АПАСИЕВ во коалиција со ДУИ и СДСМ !?

Коалицијата СДСМ, ДУИ и Левица е очигледна во советите на општините, како и во Советот на Град Скопје. Најголемите финансиери на ДУИ ги добиваат најголемите тендери во Јавните претпријатија каде […]

ПРОМЕНА НА СТАВОВИ: „Дали целта на ЛЕВИЦА И ВАНКОВСКА е да го делегитимираат само ВМРО-ДПМНЕ и да одработат за СДСМ“?

Кандидатот за претседател од Левица до пред само некој период беше една од најголемите поддржувачи на Гордана Силјановска Давкова. Да се потсетиме што зборуваше Ванковска за нејзината противкандидатка пред само […]

АПАСИЕВ почнува да се открива – можна коалиција со СДС!?

Апасиев најави дека би коалицирал со СДСМ, но не и со ВМРО-ДПМНЕ! Во јавноста се јавуваат многу сомнежи дека Левица одработува за СДСМ. Во гостувањето на „Сител Подкаст“, лидерот на […]

Извршниот директор на Македонски концепт со РЕАКЦИЈА до Ванковска

Извршниот директор на Македонски Концепт, Владимир Бангиевски со реакција на изјавата на претседателскиот кандидат  Билјана Ванковска, која помеѓу другото вели „ Социјализмот е единствен спас – алтернативата е варварство!‘‘ На […]

ВОНРЕДНО (видео): Апасиев и Максим се на потег, дали ќе им дозволат?

ВОНРЕДНО (видео) обраќање на лидерот на Македонски Концепт Петар Богојески за обединување на опозицијата под услови кои ќе ги кажат Апасиев од Левица и екипата на Максим Димитриевски. Дали се […]