ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Убиен миленикот на МВР на Оливер Обиџуко во Истанбул

Македонија се зави во црно! Опасните банди во Турција го убија најважниот македонски државјанин, миленикот на Оливер Обиџуко, извесениот господин Георги Андонов. Господинот Андонов беше нарко – босот на Балканот, […]

Скандал (видео/слики) Сyлтaнoт Еpдoгaн ја задуши ЛГБТ парадата

Турската полиција интервенираше против учесниците на ЛГБТ+ парадата во Истанбул Турската полиција испука солзавец за да ги растера луѓето собрани на денешната Парада на гордоста во центарот на Истанбул, а околу […]