ДОБРО УТРО со Аматерката и ПОСЛЕДНИОТ ЧЕКОР ОД „РЕФОРМСКИОТ“ ПРОЦЕС ЗА ДОПАРТИЗАЦИЈА НА СУДСКИОТ СИСТЕМ

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет ПОСЛЕДЕН ОБИД ЗА ДОПАРТИЗАЦИЈА НА СУДСКИОТ СИСТЕМ Одлуката на Управен суд е само уште една потврда за напразно „брблање“ на вадините челници […]

МИЦКОСКИ од Зелениково : „Ветениот живот и од едно општество за сите кои го ветуваше СДСМ денеска тоа се претвори во општество за неколкумина“

Ова е последната шанса за да ја промениме оваа грда реалност, да излеземе масовно на 24 април и 8 мај за ВМРО-ДПМНЕ и Силјановска Давкова. Живееме во едно политичко мочуриште […]

Македонски Концепт: СДС и ДУИ ја претворија Македонија во рај за криминалци и коруптивни елити

Македонски Концепт: СДС и ДУИ ја претворија Македонија во рај за криминалци и коруптивни елити Политичката партија Македонски Концепт не е изненадена од извештајот на Фридом Хаус кој наведува дека Македонија […]

МИЦКОСКИ од Ѓорче Петров: Пендаровски не кажал ниту еден лош збор ниту пак презел нешто против Груби и ДУИ, тој калкулираше и коленичеше за гласови од ДУИ!

Се прават како да се нови во политиката како да не се истите што се седнати во скутот на ДУИ, како Стево да не е истиот на кого Артан му […]

МИЦКОСКИ од Кавадарци: Ковачевски се откажа од митинзите на Пендаровски, поважно му е дали ДУИ ќе го поддржат во вториот круг

„На власт се 7 години, континуирано ја руинираат државата, место да се сокријат и ако имаат барем некаков проект да се пофалат со тоа што го направиле, во недостаток на […]

СКАНДАЛ: Дали е прекршен Изборниот законик заради членови и блиски роднини на СДС и ДУИ ?!

Кандидатката за претседател на државата, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, го спори тековното полагање на 299 лица за прием на Академијата за судии и јавни обвинители. Смета дека со одлуката на Собранието […]

ОГРОМНИОТ СТРАВ на политичката врхушка од Бихаќка која како измеќар на ДУИ направија од Македонија држава која тоне

РЕАКЦИЈА од ВМРО-ДПМНЕ  ја пренесуваме во целост: Почитувани, Во врска со соопштението на СДС за посетеноста на големиот народен митинг на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, што се одржа […]

СТАВ: Не гласајте за Џафери да биде премиер, преминете во ОПОЗИЦИЈА!

СДС измеќари го номинирале лицето Талат Џафери за премиер пред претседателот Пендаровски, како небаре тој им е лидер на таа партија. Или можеби им е? – прашува лидерот на Македонски […]

МАЧЕНИЦИ НА НАЦИЈАТА во гроб, ТЕРОРИСТИТЕ од Диво Насеље на слобода

Денеска се навршуваат осум години од вооружената престрелка во кумановско „Диво Насеље“ на 9 и 10 мај 2015 во која загинаа осум припадници на безбедносните сили. Во 28 часовните престрелки, […]