Потресна изјава на дедото на малата Данка, се надева дека ќе ја најдат: „Да има дедо кај да запали свеќа“

Тешко ни е, денот кога слушнавме дека ги фатиле убијците и дека всушност се работи за убиство, на сите ни се слоши. Сите завршивме на лекар. Не знам како, иако […]

Од морални причини директорот на „Водовод“ во Бор поднесе оставка поради убиството на малата Данка

Директорот на Водовод во Бор, Горан Павиќ, поднесе оставка откако работниците на ЈП „Водовод“ С.Ј и Д.Д., поради основано сомнение дека ја убиле Данка Илиќ, беа уапсени, пренесуваат медиумите. „Од […]

Братот на осомничениот за убиството на Данка Илиќ почина во притвор

Во притвор во ПУ Бор починал Д.Д.(40), братот на осомничениот за убиството на двегодишната Данка Илиќ, кој беше приведен поради сомнение дека помагал во делото, дознава Телеграф.рс. Му се слошило […]