Блефира ли Вучиќ? „Можам да се повлечам од функцијата и така да купам време“

Притисокот врз Србија расте затоа што сите сакаат крај на косовската сага, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ, истакнувајќи дека не се бираат средства за да се постигне тоа. Вучиќ изјави […]

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДОЦНА ВЕЧЕРВА: Бидете подготвени, еве што ќе се случува утре!

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, но во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: Факти за времето – според физичарите не постои „сега“

Времето е релативен поим. Кога ни е здодевно на работа имаме чувство дека бавно минува, а од друга страна кога имаме краток рок за извршување важна задача, ни се чини […]