ПУТИН ЗАБЕГА, Финска ќе ја збришел за 10 сек, од САД ќе остане пепел

Заменик претседавачот на одборот за одбрана на руската Дума, Алексеј Журављев во име на Путин и Русија и се закани на Финска. Како што пренесува таблоидот Дејли мејл, рускиот функционер […]