Четири улици во Карпош утре без вода

Lifestyle, Балкан, Дали Знаете, Живот, Забава, Изјави, Интервјуа, Колумни, Македонија, Мода, Политика, Свет, Спорт, Сцена, Технологија

Од ЈП Водовод известуваат дека на ден 16.03.2021 (вторник), поради стопирање на стара водоводна линија на ул.Бриселска 10, без водоснабдување од 09:00 часот до завршување со санацијата на дефектот ќе останат корисниците од улиците: Бриселска, Софиска, Његошева, дел од ул.Стокхломска. (општина Карпош)

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и студено време со сончеви периоди и со појава на локални слаби врнежи од дожд и снег. Температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Утре и во среда ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Во крајните источни делови ќе провејува слаб снег.

Погледнете какво време не` очекува до сабота.

Напишете коментар