ПОВРЕДЕНИ полициски службеници!

Вчера околу 12.10 часот на автопат на влез за Скопје, пред „клучка Ченто“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(60) од Скопје […]

СКАНДАЛ: Српските попови на Цетиње за српска војска на Косово

Скандалозна атмосфера во Црна Гора и историската престолнина Цетиње. Додека надвор полицијата го тепа народот кој мирно протестира, со употреба на солзавец, внатре во Цетинскиот Манастир се случуваат скандали. Дел […]

Скандал (видео/слики) Сyлтaнoт Еpдoгaн ја задуши ЛГБТ парадата

Турската полиција интервенираше против учесниците на ЛГБТ+ парадата во Истанбул Турската полиција испука солзавец за да ги растера луѓето собрани на денешната Парада на гордоста во центарот на Истанбул, а околу […]