Во тешка несреќа кај Велес еден загинат, две малолетнички повредени

Полицијата информира дека вчера во 18.50 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Велес-Скопје, после наплатна станица Отовица, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „рено меган“ со […]

СКАНДАЛ: МВР на Спасовски носи полицајци од СТРУМИЦА да ја бранат Владата

Во очи вечерашниот протест, МВР капитулираше со самиот факт што нема доверба во полицајците од Скопје, па имаше потреба да донесе верни партиски војници на зајковци од Струмица. Денес нашата […]

ВОЈНА ВО КОСОВО: Вооружен напад врз полицијата, што се планира

„Косовската полиција повторно била нападната во селото Зупче, во Зубин Поток. Ова го соопшти полицијата: ‘Денеска во раните утрински часови е нападната единица на гранична патрола во селото Зубин Поток. […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Пукање на косовско – српската граница врз полицијата

Канцеларијата на Европската унија во Косово го осуди нападот со рачна бомба и калашников врз косовската полиција, што утрово се случи во близина на границата со Србија. Но тие заборавија […]

БРУКА ВЕСТИ: Што Русите им продале на Украинците за кеш?

Telegraf.by известува за поведението на руските војници во Украина, кои покрај крадење на храна од домовите и фармите на Украинците, тие започнале да и’ продаваат воена опрема на украинската војска. […]

УНИКАТНО: Богојески за двојазичните униформи на ПОЛИЦИЈАТА

Јавноста е силно сензибилизирана за одлуката на Владата да воведе двојазични униформи на Полицијата, а такви се најавуваат и на Армијата. ВМРО ДПМНЕ како главна опозициска сила во земјава истакна […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Русин, нафуран на војната, плука па плаќа!

Жител на Краснодара во Русија застанува на среде улица и плука на буквите, синоним на војната, “Z”, соопштува Baza. Мажиштето излегува од колата, плука во буквите на путиновата приватна војна […]

ПОВРЕДЕНИ полициски службеници!

Вчера околу 12.10 часот на автопат на влез за Скопје, пред „клучка Ченто“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(60) од Скопје […]