ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Дали се враќа задолжителен ВОЕН РОК во Македонија?

Украинската војна и безбедносната состојбата во Европа предизвикува нервоза и во военото раководство на АРМ и одговорните за безбедноста во земјава. Во вечерашното гостување на Телевизија 21, началникот на Генералштабот […]

ФАКТ: Двајца МАКЕДОНЦИ ја поразија МАКЕДОНИЈА во Скопје

Двајца Македонци ја поразија Македонија на фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија во Скопје. И двајцата родени во Пиринска Македонија. Без да го оспоруваме нивното национално чувство, тие одлично знаат […]

БУГАРИЈА е виновна за МАКЕДОНСКАТА навивачка РЕАКЦИЈА, смета Богојески

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески силно ја осудува бугарската акција против Македонија, што предизвикува македонска реакција, која ја смета за оправдана. Тој на неговата официјална фан страна објави: „НАВИВАЧИ […]

ОПАСНО: Бугарска ЗАРАЗА низ ЕУ, проширена во Хрватска и Србија

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ учествуваше денес на свеченост на давање заклетва на кадети на Воената школа во Загреб, по што даде изјава за медиумите. Тој, меѓу другото, беше прашан за […]

ТАЧЕ со закана до ПУТИН, што му порача?

Премиерот Димитар Ковачевски – Таче со дирекна закана со претседателот Владимир Владимирович – Путин, да се повлече од Украина, да не ја правиме големата! Сакам јасно да ја пренесам пораката […]

ПЕСОТ НА ОРБАН Вархеј ни наредува, мисли дека Македонија е УГАНДА

Процесот на скрининг на земјава со ЕУ, следните активности во процесот на преговорите за членство и актуелната политичка ситуација во Северна Македонија, биле меѓу главните теми на средбата на двајцата […]

(Кратко видео) БОГОЈЕСКИ на Само Вистина за Македонија во плановите на ПУТИН и Косово

Националниот лидер на политичката партија Македонски Концепт имаше настап на вчерашното издание на емисијата Само Вистина на Канал 5 Телевизија. Помеѓу другото, тој објасни која е намерата на Путин со […]

СКАНДАЛ: АКАДЕМИКОТ НА ЗАЈКО им плачел на Бугарите дека е под притисок, инаку се ќе прифател

Копретседателот на македонско – бугарската историска Комисија од Бугарија, болшевикот Ангел Димитров го искодоши неговиот колега од Македонија Драги Ѓорѓиев, познат како академикот на зајко, дека се ќе прифател, ама […]

ПИСКОТНИЦИ од Димитров: Македонците ГИ САКААТ Србите, а не Бугарите

На агендата на последната средба на Заедничката македонско-бугарска историска комисија што се одржа во Скопје беа учебниците по историја и периодот на Средновековието во Бугарија и во Република Северна Македонија […]

РУСКИ ПРСТИ замешани во Македонија, откри Бугар Османи

Министерот за надворешни работи, Бугар Османи на денешниот брифинг со новинарите потврди дека има сознанија и индиции за руско влијание на политичкиот живот, во земјава преку одредени извори на финансирање. […]