СПРЕЧЕНО УБИСТВО – Неуспешен обид за АТЕНТАТ!

По неколкумесечна оперативна работа и собирање докази во центарот на Белград, во Врачар, денеска е спречено убиството на Лука Бојовиќ, дознава „Курир,рс“! Уапсени се членови на криминална група поради сомнение […]

ДОЗНАЈТЕ КАКОВ ДЕН ВЕ ОЧЕКУВА: некои ќе направат грешка што тешко ќе ја исправат, а некои е најдобро да го преспијат денов!

ОВЕН Со правна и хартиена работа се занимавате на различни начини. Вашите организациски способности доаѓаат до израз бидејќи тоа се водите во кои совршено пливате. Оваа динамика некое време ќе […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе помине низ емотивно лудило кое тешко ќе го контролира

Овен Денес е особено расположен за разговор со луѓето околу него. Со вашата добра енергија ги придвижувате другите, особено членовите на семејството. До крајот на денот грижете се за можните […]

Дневен хороскоп за недела, 31.07.2022: еве кој ќе биде опуштен и ќе ужива денес…

Овен Љубов: При средба со саканата личност, добрата волја „прави чуда“. Доволно е да се види насмевка на задоволство на лицето на саканата личност. Работа: Треба да ги одредите вашите […]

ПРИСТИГНУВА ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО ЈАРЕЦ! Еве зошто 13 јули е ВАЖЕН ДАТУМ

Хороскопот открива дека на 13 јули нè очекува полната месечина во Јарец и не поттикнува да преземеме одговорност за новите насоки на нашиот живот, се отвораат некои нови можности. Сега […]

ДО 16-ТИ ЈУНИ: Многу радост и неочекуван прилив на пари за овие хороскопски знаци

Три хороскопски знаци до 16-ти јуни ќе имаат големи прилики што се однесува до парите и работата. За овие три знаци следат убави вести, не ја пропуштајте шансата! ЈАРЕЦ Ќе […]

ХОРОСКОП: Овие ТРИ хороскопски знаци ќе бидат вистински СРЕЌНИЦИ!

Навистина поволен период за сите знаци Овие астролошки предвидувања за месец јуни ќе бидат повеќе од позитивни и поволни за овие три знаци. Како што велат, тогаш планетите ќе бидат […]

ПОЧЕТОК НА НОВ ЛУНАРЕН ЦИКЛУС: 30-ти мај најпогоден за овој знак…

Невидлива во небесниот свод, Младата Месечина го означува почетокот на новиот лунарен циклус, но и почетокот на новиот личен циклус. Но, какво е нејзиното влијание врз нашето тело и нашето […]