(ВИДЕО) МУЏАХЕДИНИТЕ на Путин со алаху-акбар убиваат жени и деца

Скандалозни видео пристигнуваат од Украина, особено од градот Мариупол, кој е нападнат од радикални исламистички вооружени терористи, платеници на Путин и бандата околу него. На снимката е прикажано заземање на […]

(Видео) Русите со бомби во рацете бараа КАПИТУЛАЦИЈА

Градот Конотоп во североисточна Украина, во регионот Суми недалеку од границата со Русија, беше сцена на тензични настани. Имено, во градот на преговори дошла делегација од руски војници. На видеото […]

Интересно : ИЗБЕГАЛЕ МАЈМУНИ (ВИДЕО)

МАЈМУНИ НА ЛАБАВО Полицијата во Пенсилванија трага по најмалку тројца мајмуни кои побегнале откако камионот што превезувал околу 100 животни во лабораторија се превртел на автопатот по судирот. Во моментов, […]