КАРАКАЧАНОВ им објави војна на САД: Изјавата на Ескобар е диктат и мешање на САД во Бугарија

Претседателот на бугарската ВМРО-БНД, Красимир Каракачов повторно се јави со критики за САД и ја нарече „скандалозна“ изјавата на специјалниот пратеник на Вашингтон за Западен Балкан, Габриел Ескобар, дека е […]

Нема безбедносен сертификат, нема работа – двајца дипломати ќе летаат од МНР

За двајца дипломати од МНР кои не го поминаа ветингтон што го најави министерот за надворешни работи, Бујар Османи, почна процедура за прекин на работниот однос. Ова е првичен резултат […]